Časté dotazy zájemců

Jak Aukce bydlení funguje?

Vyberete si pronájem svých snů. Zvolíte si termín prohlídky nebo si domluvíte individuální termín a když se vám byt bude líbit, nabídnete výši vratné kauce nebo měsíčního nájmu.

Kdo a jak vybírá vítěze aukce?

Aukce doporučí majiteli bydlení TOP3 zájemce vybrané podle nejvyšší nabídky, spolehlivosti a délky pronájmu. Konečný výběr už je pak na něm.

Kolik služba stojí, jsou tam nějaké skryté poplatky?

Poplatek za zprostředkování aukce hradí výherce aukce a činí 25 % z 1. nájmu nebo hodnoty vratné kauce. Vyhraje-li tedy Tomáš aukci s nájmem 15 000 Kč, zaplatí portálu Aukce bydlení 3 750 Kč.

Jak Aukce bydlení vznikla a kdo za ní stojí?

V našem okolí stále přibývá přátel, kteří by rádi změnili bydlení, ale ty nejzajímavější nabídky jim vždycky utečou. Proto jsme se rozhodli založit tuto novou online službu. Přečtěte si více v Našem příběhu.

Jak bude vypadat smlouva?

Podoba smlouvy záleží na dohodě mezi majitelem a vítězem aukce. Musí však obsahovat vydraženou výši nájmu a délku pronájmu.

Můžu se zúčastnit více aukcí najednou? Co se stane, když vyhraji více aukcí?

V případě, že zvítězíte ve více aukcích zároveň, je vaší povinností do 24 hodin od ukončení každé jednotlivé aukce váš trvající zájem buď potvrdit, anebo z ní odstoupit. Pokud ji do této doby nepotvrdíte, váš nárok propadá.

Můžu z aukce odstoupit? Za jakých podmínek?

Do 24 hodin před ukončením aukce z ní můžete odstoupit zdarma kdykoliv. V případě, že budete vybrán jako vítěz aukce a rozhodnete se smlouvu o nájmu s majitelem nemovitosti neuzavřít, jste i tak povinen uhradit poplatek za zprostředkování služby, který činí 25 % z prvního nájmu (V případě vítězství ve více aukcích platí pravidla v předchozím dotazu). V případě, že k neuzavření smlouvy máte opodstatněné důvody, kdykoliv nás můžete kontaktovat.

Jaké jsou klíčové faktory, které vedou k výhře aukce? Co mi může pomoct?

V případě pronájmu vaše šance stojí na výši nájmu (či vratné kauce), vaší spolehlivosti a délce nájmu. Čím vyšší částku nebo delší dobu pronájmu nabídnete, tím lépe pro vás.

Chci vyzkoušet Aukci bydlení

Zobrazit nabídky